wejdz do gry

Fenomen gry escape room

Escape room to jedna z najbardziej popularnych rozrywek wśród młodzieży, ale nie tylko. Dorośli również mogą świetnie spędzić czas podczas takiej rozrywki, razem ze swoimi dziećmi. Escape room to nic innego jak gra miejska, tylko odbywająca się w zamkniętym pokoju zagadek. Polega ona na rozwiązaniu jak największej liczby zagadek i dotarciu do samego końca, czyli do wyjścia z pomieszczenia.

Każdy pokój zagadek ma swój indywidualny temat przewodni. To my klienci decydujemy, w którym pokoju chcemy się znaleźć. Tematy są naprawdę bardzo różne. Najpopularniejsze są horrory. Delikatny dreszczyk emocji, uczucie jak rola w filmie i oczywiście świadomość, że to tylko gra i nic nam się nie stanie, bo w razie potrzeby pomieszczenie zostanie otwarte przed czasem przez pracownika.

Osoby, które chodzą do tego rodzaju lokali, by dobrze się w nich bawić, to w pierwszej kolejności amatorzy zagadek, tajemnic czy łamigłówek, dla których każda kolejna wskazówka i pokonana przeszkodą są wielką frajdą. I trzeba jasno powiedzieć, że takich osób jest naprawdę dużo, co przekłada się na spore obłożenie rezerwacji pokoi zagadek – szczególnie tych najlepszych i najbardziej popularnych.

Gra escape room daje dużą dawkę emocji i adrenaliny, a czasem emocje biorą górę. Nie można popadać w paranoję i dać sobie czas na ochłonięcie i powrót do logicznego myślenia. Jeśli nie jesteśmy w stanie dotrwać do końca gry, zawsze możemy poinformować personel o takiej sytuacji. Są różne techniki informowania. Możemy pomachać do kamery, pokazać jakiś znak, że chcemy już opuścić pomieszczenie. Nie będziemy mogli już tam wrócić, dlatego musi być to przemyślana decyzja.

Escape Room Kraków – Zarezerwuj pokój zagadek i spróbuj swoich sił w tej niesamowitej grze!