Gdzie kupić dobre profile aluminiowe LED?

Profile do taśm LED są oferowane w wielu wariantach. Jak wybrać te odpowiednie do konkretnego miejsca montażu i taśm ledowych? Gdzie złożyć na nie swoje zamówienie? Gdy także chcesz zamontować oświetlenie LED, sprawdź odpowiedzi na te pytania!

Gdzie najczęściej stosuje się taśmy i profile LED?

Dzięki technologii ledowej oświetlenie stało się znacznie łatwiejsze w realizacji. Niewielkie, ale intensywnie świecące diody LED stanowią jeden z najpopularniejszych sposobów tworzenia użytkowych, ale też dekoracyjnych aranżacji świetlnych.

Wśród dostępnych wariantów oświetlenia LED klienci bardzo często decydują się na taśmy oraz na profile aluminiowe do LED, w których są one montowane. Taki duet daje nieograniczone możliwości w realizacji koncepcji oświetleniowych w wielu wnętrzach oraz na zewnątrz.

Przykładowe miejsca montażu taśm i profili LED:

– salon
– sypialnia
– kuchnia
– łazienka
– korytarz
– klatka schodowa
– balkon, taras

Zatem taśmy i LED profile aluminiowe to uniwersalny wybór praktycznie do każdego wnętrza. Gdzie zatem można kupić potrzebne artykuły do wykonania takiego oświetlenia?

Gdzie kupować profile do taśm LED?

Nowoczesne, funkcjonalne i estetyczne profile aluminiowe do LED można obecnie zakupić w wielu sklepach. Są one oferowane przede wszystkim w firmach specjalizujących się w dostarczaniu oświetlenia ledowego. Także wybrane modele dostępne są w popularnych marketach z materiałami budowlanymi i wykończeniowymi.

Najlepiej zdecydować się na profil do taśm LED ze specjalistycznego sklepu. To tam asortyment jest najszerszy, a dzięki temu można łatwo dobrać odpowiednie profile do konkretnych taśm oraz miejsca montażu oświetlenia.

W sklepach z artykułami oświetleniowymi można zakupić między innymi:

– profile o różnych szerokościach i wysokościach
– profile surowe i anodowane w wielu kolorach
– profile nawierzchniowe i wpuszczane – przeznaczone do zabudowania
– profile narożne, kątowe
– profile o różnych kątach świecenia – prostopadle, pod kątem 15, 30, 60 stopni

Jak dobrać odpowiednie profile aluminiowe do taśm LED?
Aby zrealizować funkcjonalne, ale też dekoracyjne oświetlenie liniowe za pomocą taśm i profili do LED, konieczne jest właściwe dopasowanie do siebie tych dwóch elementów.

Profil dobiera się do taśmy, która ma być wykorzystana w danym miejscu, chociaż zakupy można rozpocząć też od dobrania odpowiednich profili, które pasują do konkretnego zastosowania, na przykład do montażu kątowego.

Profil do taśm LED powinno się dobrać przede wszystkim pod kątem jego szerokości do szerokości taśmy ledowej. Także należy zwrócić uwagę na kwestie jak kąt świecenia, kompatybilność z modułami LED oraz z uchwytami, a także rodzaje dostępnych kloszów, które przeznaczone są do osłonięcia taśmy LED.

W doborze odpowiednich profili do taśm LED może pomóc pracownik sklepu, który zasugeruje, jakie profile aluminiowe do LED będą w danym przypadku najlepsze.