Jak samodzielnie wykonać woreczki lawendowe

Właściwości suszu z lawendy

Lawenda to bardzo ciekawa roślina. Ma nie tylko piękne fioletowe kwiaty, które zdobią nasze mieszkania. Jest to również roślina o przepięknym, intensywnym zapachu. Zapach ten koi zmysły, pozwala się wyciszyć i odpocząć po trudach dnia codziennego.Lawenda jest więc często wykorzystywana w naszych domach jako dodatek do relaksacyjnej kąpieli, jako świeca zapachowa do sypialni bądź w postaci woreczków zapachowych do szafy. Lawenda jest taką rośliną, która jednych zachwyca zapachem, innych zaś odstrasza. Dlatego zanim zakupimy lawendę do naszego mieszkania bądź domu warto zapytać o zdanie pozostałych domowników. Może się bowiem okazać, że na przykład nasz partner reaguje bólem głowy na ten zapach. Jest to bowiem specyficzna roślina, która wydziela intensywną i konkretną woń. Jeśli wszyscy z domowników lubią zapach lawendy warto to wykorzystać. Możemy bowiem stworzyć w kilka chwil ciekawą dekorację, która nie tylko będzie ładnie wyglądać, ale również przepięknie pachnieć w naszym domu.

Jak wykonać woreczki z lawendą

Woreczki lawendowe są bardzo łatwe do przygotowania. Potrzebujemy tylko kawałka materiału oraz zasuszonej lawendy. Tą roślinę można ususzyć samodzielnie bądź kupić gotowe suszki w sklepach zielarskich. Do wykonania woreczków potrzebujemy niewielkiej ilości suszu. Na samym początku musimy jednak wykonać woreczek. W tym celu wybrany przez nas materiał zszywamy z obu stron, aby powstał prostokąt. Do środka wkładamy zakupiony przez nas susz z lawendy a następnie zawiązujemy woreczek przygotowaną wcześniej tasiemką. Tak przygotowane woreczki możemy powkładać do szuflad z ubraniami, powiesić w szafie lub garderobie, albo powkładać w różne miejsca w naszym domu, takie jak łazienka czy sypialnia. Woń lawendy będzie unosić się długi czasu. Lawenda pozwoli nam się wyciszyć i zrelaksować. Może również pomóc w pozbyciu się moli ubraniowych oraz komarów. Insekty te nie cierpią bowiem zapachu tej rośliny.
Jeśli nie chcemy wykonywać woreczków samodzielnie możemy z powodzeniem zakupić takie woreczki w różnych sklepach.Najczęściej są one wykonane ręcznie, wyglądają stylowo i stanowią dodatkową ozdobę pomieszczeń. Woreczki mogą być wykonane z juty bądź lnu. Są to materiały jak najbardziej naturalne, które przepuszczają piękny lawendowy zapach,a jednocześnie zatrzymują susz w środku. Takie woreczki można ustawić na widoku, są bowiem bardzo ozdobne. Możemy zatem cieszyć się zapachem lawendy bez konieczności wychodzenia z domu.