kurs montażysty rusztowań

Kurs montażysty rusztowań. Czy łatwo zdobyć uprawnienia?

Praca na wysokości to bardzo niebezpieczne zajęcie. Wymaga przede wszystkim wielu umiejętności, chociaż by w poruszaniu się w tego typu warunkach, a także wielu odpowiednich predyspozycji zdrowotnych.

W tego typu sytuacji, nie możemy zlecić wykonywania takich prac osobom, które nawet w najmniejszym stopniu mają lęk wysokości i każde spojrzenie w dół, a przy wykonywaniu tego typu zleceń będzie brana pod uwagę i taka konieczność, mogą dzięki swojej fobii stanowić poważne zagrożenie życia na terenie budowy. Tym bardziej wykonywanie rusztowań nie jest wcale takie łatwe, na szczęście jest odpowiedni kurs montażysty rusztowań dla osób zainteresowanych taką pracą na wysokościach.

Program kursu dla monterów rusztowań opracowany został na podstawie szeregu wytycznych instytutu mechanizacji, budownictwa i górnictwa skalnego. Omówmy w wielkim skrócie, co takie zajęcia obejmują. Jeżeli chodzi o czystą teorię, to w tym wypadku zajęcia są prowadzone pod kątem: omawiania zagadnień związanych z bezpieczeństwem higieny pracy obowiązującym przy montowaniu rusztowań, wszelką dokumentacją techniczną oraz ogólne zasady użytkowania rusztowań budowlano-montażowych metalowych, konstrukcję rusztowań budowlano-montażowych z rur stalowych, a także systemowych, jak również technologię montażu i demontażu rusztowań. Zajęcia praktyczne natomiast obejmują: Wszelkie prace przygotowawcze przed montażem rusztowań, wszelkie ćwiczenia w zakresie montażu oraz demontażu rusztowania rurowego, modułowego i ramowego oraz wszelkie kontrole stanu technicznego całego projektu. Kurs montażysty rusztowań kończy się egzaminem teoretycznym, jak również praktycznym wobec komisji powołanej przez instytut.

Praca taka jest bardzo odpowiedzialna. Dlatego też chcąc zdobyć tego rodzaju uprawnienia, należy dołożyć wszelkich starań ponieważ nawet najmniejszy błąd podczas egzaminu może skutkować nie zaliczonym egzaminem.