Jakie okna wybrać, żeby oszczędzić na rachunkach?

Zauważyłeś, że Twoje okna po nocy są zawilgocone? Być może najwyższy czas, aby je wymienić! Okna (Kraków polecamy OKNO CLASSIC) plastikowe charakteryzują się dosyć dużą wytrzymałością i mogą służyć Ci przez lata, ale jeśli są one już mocno zużyte, ciepło ucieka z mieszkania, a Ty tracisz na ogrzewaniu. Sprawdź, jakie okna wybrać, aby spełniały one Twoje oczekiwania!

Okna Veka – lider w produkcji okien plastikowych

Okna plastikowe są nieco solidniejsze niż drewniane modele, ale jeśli zależy Ci na utrzymaniu ciepła w domu lub w mieszkaniu, powinieneś zwrócić uwagę na współczynnik Uw. Jest to współczynnik, który informuje nas o ilości mocy ciepła, jaka przenika przez każdy metr kwadratowy okna. Produkty z niskim Uw są bardziej energooszczędne, niż te z wysokim współczynnikiem. Oprócz okien plastikowych, których ramy są w całości wykonane z PCV, dobre parametry mają też okna aluminiowo-plastikowe. Gdy mieszkasz w bloku, zazwyczaj w zupełności wystarczą Ci okna w całości wykonane z PCV. Veka jest producentem nie tylko okien plastikowych i drzwi balkonowych czy tarasowych. Firma jest również znana z wysokiej klasy profili okiennych, dlatego jeżeli planujesz generalny remont lub jesteś na etapie budowy domu, okna Veka i profile okienne tej marki dadzą Ci gwarancję, że masz w domu okna świetnej jakości produkty. Pamiętaj też, że wielkość szyby okiennej ma znaczenie. Czasami, mimo niskiego współczynnika Uw, takie okna wcale nie sprzyjają oszczędnościom, ponieważ duża powierzchnia szyby, powoduje, że ciepło po prostu ucieka.

A może okna drewniane – dla kogo i gdzie szukać najlepszych modeli

Gdy mowa o oknach drewnianych, Drutex nie ma sobie równych. W procesie produkcji, firma ta wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, dzięki temu Ty dostajesz produkty niezwykle precyzyjnie wykonane. Okna Drutex to nie tylko drewno. Znajdziesz tu także, wspomniane powyżej okna aluminiowe połączone z drewnem. Takie rozwiązanie zaspokaja potrzebę utrzymania estetycznego wnętrza, przy jednoczesnym wykorzystaniu parametrów okna do utrzymania ciepła.

Dom pasywny – czy to dużo kosztuje?

Jeżeli chcesz, aby Twój dom był w pełni energooszczędny, zdecyduj się na okna aluminiowe. Mimo większego wydatku, po jakimś czasie zobaczysz, jak niskie są Twoje rachunki. Żeby mało płacić za utrzymanie domu, powinieneś też pomyśleć o alternatywnych źródłach energii – fotowoltaika lub przydomowa turbina są naprawdę dobrym pomysłem na daleko idące oszczędności. Kiedy jesteś zdecydowany na założenie takiej instalacji, możesz liczyć na dofinansowanie z gminy.