kostka brukowa kraków

Kostka brukowa wokół domu

Brukarstwo to nieodłączna część prac drogowych czy budowlanych. Większość dróg posiada przylegający do nich chodnik, bo przecież ludzie poruszają się nie tylko w pojazdach. Praca brukarza dla osoby nieobytej z tematem możne wydawać się jedna z prostszych z kategorii budowa.

Przecież to tylko układanie kamiennych czy betonowych bloczków w odpowiedni wzór na wcześniej przygotowanej podbudowie. Nic bardziej mylnego, praca przy ta należy do jednej z bardziej uciążliwych i nieprzyjaznych dla pracownika zajęć. Czy deszcz czy śnieg czy 40 stopni w cieniu chodnik przecież i tak musi zostać położony. Kostka brukowa często z odzysku potrafi zedrzeć ręce nawet najbardziej doświadczonych brukarzy. Praca sama w sobie wydaje się prosta ale mało kto zwraca uwagę, ze ktoś przecież ten teren pod bruk przygotowywał.

Polecamy: kostka brukowa Kraków – sprawdź MK BRUK!

Niejednokrotnie mijając jakiś plac gdzie chodnik jest kładziony, widzimy jak jeden pracowni opiera się o łopatę, drugi relaksuje się w wykopie, a jedyny zajęty to pan na koparce. Otóż nie, przeważnie ten na łopacie jakie 10 minut temu przewalił jakieś 2 tony ziemi czy piachu, a pan w wykopie właśnie zastanawia się jak obejść rurę kanalizacyjna która nie była narysowana w żadnym planie, wszystko to w akompaniamencie 40 stopniowego upału i na dodatek to już 10-ta godzina ich pracy. Ciężkiej, mozolnej, nieprzyjaznej i nie widocznej gołym okiem do momentu zakończenia pracy.

Jedna z zalet tej pracy jest płaca bo brukarz nie pracuje już za przysłowiowe 10 złotych na godzinę, jest to dosyć zrozumiałe zważając na fakt jak uciążliwe potrafi być to zajęcie. Zarabiają lepiej jak pracownicy w innych gałęziach szeroko pojętej budowy ale jednak swoja prace okupują i litrami potu i stresu.