Międzynarodowy transport zmarłych na covid

Pandemia koronawirusa bardzo zmieniła otaczający nas świat. Od ponad roku walczymy z wirusem i nasze życie jest całkowicie inne niż przed pandemią. Coraz częściej słyszymy, że ktoś znajomy choruje. Niestety też coraz częściej słyszymy, iż ktoś umiera z tego powodu.

Jeżeli ta choroba nie dotyczy bezpośrednio nas lub naszej rodziny, to niestety przeważnie trudno nam w nią uwierzyć. Często uważamy, że to zwykła grypa i nie obawiamy się tego, że zachorujemy. Zresztą niektórzy łagodnie przechodzą covida i to sprawia, iż tak naprawdę przestajemy na siebie uważać. Jednak jeśli już ktoś z naszej rodziny zachoruje i czuje się źle, to zaczynamy we wszystko wierzyć i z całą pewnością te chwile nie są dla nas łatwe.

Ludzie na covid umierają w samotności i to dla wielu osób jest najgorsze. Nie można ich odwiedzić w szpitalu, ani się z nimi pożegnać. Umierają sami i to z całą pewnością nie jest miłe. Wielu naszych bliskich jest za granicą i tam też ludzie umierają. W końcu z pandemią walczy cały świat. Nie możemy odwiedzić umierającą osobę, ale możemy jej ciało przewieźć po śmierci do Polski i pochować ją w jej rodzinnym kraju. Coraz więcej osób tak robi i firmy oferujące przewóz zwłok z zagranicy dostosowały się do obowiązujących warunków. Wiadomo, że taki transport musi zostać odpowiednio przygotowany. Osoby zajmujące się transportem zwłok muszą bowiem zadbać o swoje zdrowie. Z tego powodu międzynarodowy transport zmarłych jest dzisiaj droższy niż w przeszłości. Jesteśmy jednak chyba już przyzwyczajeni do tego, iż z powodu pandemii musimy płacić więcej za niektóre usługi. Staramy się to zrozumieć, ale nie zawsze nam to wychodzi. W końcu z powodu wirusa wiele osób straciło pracę i nie ma środków do życia. Niestety właśnie tak wyglądają realia współczesnego świata i można mieć tylko nadzieję, że w niedalekiej przyszłości to się zmieni.

Jeśli już sprowadzimy zwłoki bliskiej nam osoby do kraju, to oczywiście powinniśmy poinformować zakład pogrzebowy, że umarła ona z powodu wirusa. Zajęcie się przygotowaniem pogrzebu w obecnych czasach też nie jest łatwe, ponieważ są różne ograniczenia i musimy się do nich w odpowiedni sposób dostosować. Z całą pewnością nie jest to łatwy czas dla nikogo. Dzisiaj ludzie umierają w samotności i nie można ich pożegnać w taki sposób jak w przeszłości. Ludzi jest coraz mniej, a pandemia nadal nie została pokonana. Dla wielu osób jest to bardzo zły czas, w którym stracili swoich bliskich i teraz muszą sobie w samotności ze wszystkim poradzić, a to nie jest łatwe.