tynki-maszynowe

Tynki maszynowe w Krakowie – wybierz mądrze!

Tynki maszynowe to ulepszona technologia kładzenia elewacji. Przed przystąpieniem do pracy należy najpierw ściany zagruntować. Wałkiem na długim wysięgniku rozprowadzamy środek gruntujący.

Pracę tę wykonujemy na dobę przed tynkowaniem. Do położenia tynku używamy agregatu najczęściej PFT G4. Przed nałożeniem tynku nakładamy siatkę zbrojeniową. Za pomocą agregatu tynkarskiego równomiernie rozprowadzamy zaprawę. Równomiernie położone tynki maszynowe Kraków powinien pokazywać całemu kraju. Ich metody i fachowcy są wzorem do naśladowania. Warstwa tynku gipsowego powinna mieć grubość co najmniej 8 cm. Po naniesieniu tynku wężem agregatu, rozprawadzamy go łatą. Czynności te wykonujemy sprawnie, gdyż obecne przyrządy tynkarskie są łatwiejsze w użyciu i lżejsze niż kiedyś.

Po wygładzeniu warstwy tynku kontrolujemy jej grubość i sprawdzamy poziomy i piony. Następnie /po około dwóch godzinach/ zwilżamy tynk wodą i pacą z gąbką ponownie wygładzamy powierzchnię. Po kilkukrotnym jeszcze wygładzaniu tynk należy poddać powolnemu suszeniu i przewietrzeniu. Nakładanie tynku za pomocą agregatu szalenie przyspiesza pracę. Pozwala to na dokładne wykonanie obróbki i znacznie szybsze przejście do innych prac. Sprawność i dokładność podczas prac murarsko-tynkarskich dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii jest zjawiskiem nie do przecenienia. Oprócz zmniejszenia czasu pracy mechanizacja robót pozwala na większą precyzję. I nie chodzi tu o to, że maszyna lepiej wykonuje pracę niż człowiek. Zastosowanie mechanizacji pozwala pracownikowi na skupienie się na detalach i dokładne rozplanowanie czynności.