zaprawa ognioodporna

Zalety maty ceramicznej i innych ognioodpornych produktów

Maty ceramiczne są bardzo popularnym produktem w przypadku wytwarzania produktów w wysokich temperaturach. Przykładowo ma swoje zastosowanie w ceramice, przemyśle stalowym, w przypadku wytwarzania energii. Przydatne są też przy izolacji korony pieca przy wytopie szkła, ochronie przeciwpożarowej, zabezpieczenia pieców komercyjnych.

Maty ceramiczne mają szereg podstawowych cech zwiększających izolację: przede wszystkim niską przewodność cieplną, wysoką wytrzymałość rozciągającą, tłumią przy okazji hałas. Przede wszystkim nie zawierają też szkodliwego azbestu. Nie wymagają dodatkowego cyklu suszenia i utwardzenia. Maty ceramiczne popularne są również w przemyśle rafineryjnym i petrochemicznym, chociażby w przypadku uszczelnienia rur, uszczelek i połączeń ekspansyjnych. Izolują rury wysokotemperaturowe, turbiny i kanały. Pamiętajmy również o odpowiedniej izolacji kotłów i ich drzwi. Temperatura kwalifikacyjna maty ceramicznej może oscylować w granicach 1300 stopni Celsjusza.

W przypadku działalności na mniejszą skalę, chociażby w domu przydatna może okazać się . Możemy ją zastosować chociażby w przypadku budowy kominka, jeżeli zamarzy nam się budowa miejsca grillowego na zbliżający się sezon wiosenny. Przyda się też przy pracach nad otwartym paleniskiem. Ma szerokie zastosowanie w murarstwie.

Zaprawa ognioodporna jest bardzo prosta w przygotowaniu i przede wszystkim ognioodporna. Jest dobrze przyczepna, umie silnie chwycić podłoże. Kamień czy cegła powinny mocno przylegać do siebie. W przypadku produktów ognioodpornych warto wydać dodatkowe środki: mata ceramiczna i zaprawa ognioodporna to świetnie zainwestowane pieniądze.