pościel do łóżeczka

W czym powinno spać dziecko?

Dzieci to bardzo wrażliwe istoty. Nie tylko, jeżeli chodzi o ich charakterystykę, ale również jeżeli chodzi o ich zdrowie oraz organizm. Każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę, że maluchy nie mają takiej odporności jak rodzice. Nie możemy od pierwszych dni narodzin dawać im tego samego jedzenia, ponieważ im zaszkodzimy.

Również jeżeli chodzi o ubrania, czy też różne inne akcesoria – należy zachowywać daleko idącą ostrożność. Dlatego też już od pierwszych dni narodzin należy zwrócić uwagę na to, w czym śpi nasze dziecko. Pościel dla dzieci nie tylko powinna być uszyta z przyjemnego w dotyku materiału. Musi ona być uszyta z ODPOWIEDNIEGO dla tak delikatnej skóry materiału, dzięki czemu będziemy pewni, że nie będzie wywoływała ona żadnych podrażnień na skórze dziecka.

Dobrą propozycją w takim przypadku jest pościel muślinowa. Można ją bez problemu otrzymać w sklepach stacjonarnych i internetowych, gdzie zawsze można obejrzeć najróżniejsze wzory. Można wybrać coś idealnego w kolorystyce dziewczęcej, chłopięcej lub nawet uniwersalnej. Niezależnie od tego – zwracajmy uwagę na to, aby pościel do łóżeczka była wykonana z bawełny muślin 100%, dzięki czemu będziemy wiedzieć, że nasz maluszek nie będzie narażony na żadne podrażnienia. Ważne jest również wypełnienie antyalergiczne, które pozwoli na spokojny sen naszym dzieciom. Tego rodzaju pościele można otrzymać w wymiarach 65x100cm (kołderka) i 38x30cm (poduszka).

Aczkolwiek dokładne wymiary zawsze zależne są od tego, co dany producent ma nam do zaoferowania. Ciekawie prezentują się komplety pościeli muślinowej, które dodatkowo połączone są ze specjalnymi ochraniaczami na łóżeczko, dzięki czemu maluch nie zrobi sobie krzywdy o szczebelki.